Jump to content

Virüslü Antilerin Harddisk Yakma Sorunu (ÇÖZÜLDÜ)

Recommended Posts

Arkadaşlar selamlar herkese günaydın , beni OH zamanından beri tanıyanlarınız vardır belki nickim : ROJ  forumda dolaşırken konular gördüm bazı virüslü yandan kırma antiler harddisklerinize zarar veriyormuş , uzun zamandır bu işlerden uzaktım öylesine bir servere girdim flamesoft adında bir antisi vardı yaklaşık 30-40 defa benimde başıma geldi mavi ekran sorunu paniklemeyin harddiskiniz falan yanmıyor sadece cmd yoluyla windowsunuzun başlangıç dosyalarını siliyorlar ve format olmadan açılamayacağını düşünüyorlar fakat öyle değil lafı çok uzatmadan hemen çözüme geçiyorum :

PC niz aniden kapandığında tekrar açmaya çalıştığınızda mavi ekranla karşılaşacaksınız önünüze gelen mavi ekranda - "CMD konsolunu aç" gibi bir seçenek olacak bastığınızda CMD konsolu açılacak ve bizde windowsun başlangıç dosylarını manuel olarak yerine getireceğiz 

konsolumuz açıldıktan sonra kullanmanız gereken komut : bcdboot c:\windows     bu komut virüslü antinin sildiği eksik start dosyasını tekrardan yüklüyor ve windowsunuz sorunsuz şekilde açılıyor , pc nizin herhangi bir bölümü yada donanımı asla zarar görmez sadece başlangıç dosyalarını siliyorlar , FlameSoft'ta test ettim sadece diğer virüslü antiler neler yapabilir diye düşündüğümde işlemcinizi yakabilirler bu zarar yeterli olur , asla ama asla bu antileri kullanan serverlara giriş yapmanızı tavsiye etmiyorum. herkese iyi günler iyi forumlar.

• Like 2

bizi bu konuda bilgilendiren site yöneticileriydi, bu konuda onların açıklamalarına güveniyorum, eğer  onlar da teyit ederse değerlendirilebilir. Yine de paylaştığınız için teşekkürler.

• Administrator
3 saat önce, torturer33 yazdı:

bizi bu konuda bilgilendiren site yöneticileriydi, bu konuda onların açıklamalarına güveniyorum, eğer  onlar da teyit ederse değerlendirilebilir. Yine de paylaştığınız için teşekkürler.

Bu yöntem flamesoft için geçerli olabilir. Ama skynetacs, oskosoft, justacs için geçerli değil.

• Like 1
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...