Jump to content

NİCKFURY BAKARMSIN REİS Bİ KONUYA

Recommended Posts

Reis 1 2 özellik istedik basit daha öncede bazi basit istekler yaptık hep 5 ay sonra geliyor yanlış anlama artık rekabet var botlarda biz sizi tercih ettik ama adamlar istediği özellii yaptırıp bizden öne geçiyorlar faceden ilettim ama yine her zamanki gibi gelmiycek galiba

öne mi geçiyorlar :D bir güncelleme geliyor 5 gün bot yok :D adam askerden döner dönmez bizler için saatlerce uğraştı hemen güncelleme verdi biraz saygı kendisi eminim ilgileniyordur 

• Upvote 2

arkadaşlar bottaki sorunları düzeltmeden özellik eklemek mantıklı mı sizce yazdıklarınızın hepsini listeler halinde her gece kendisine atıyorum sorunlar hallolduktan sonra hepsi sırayla yapılacak burada bize düşen sadece biraz sabretmek kendisi şuan hasta ve dinleniyor anlayışla karşılayacağınızı düşünüyorum

• Administrator

Yani herkes özellik istiyor zamanında bunun hakkında konu açtık fikir dahi aldık neler yapabiliriz diye ama her istenilen direk yapılacak veya her istediğiniz mantıklı bir şey olacak diye kaide yok. Ne istediğini bilmiyorum facebook sayfa mesajlarına bakmıyorum ama genel olarak istenilen şeyler belli ve olabilitesi, kişiye değil genelin cidden çok ihtiyacına yarayacak şeylerde bota eklendi, ekleniyor. Bu kadar özelliğin eklenmesinden sonra gelen anti ve client güncellemeleriyle bir anda atıyorum 10 özelliğin çalışmaması demek o özelliklerle baştan uğraşmak ve istenilenleri malesef geciktirmeye sebep oluyor. @NickFury askerden geldikten sonraki güncellemelere bakacak olursan da bunu fark edeceksin ki hepsinde önceki istekler doğrultusunda eklenmiş ve güncelleme ile bozulmuş özelliklerin düzeltilmesiyle zaman kaybedilmiş. Bu durumda başka botta var bizde yok o zaman çalışmayan özellikleri düzeltmeden bir kenara koyup yeni, kişilerin istediği özelliklere odaklanalım diye bir şey mümkün dahi olamaz. Bizim botu tercih edip bu forumda olmanız bizi onurlandırır. Bizi diğerlerinden iyi yapan sizleri burada bağlayan şey ise yıllardır hiç bir zaman x botta var o zaman yapalım demememiz, yapacağımız zaman da önceki yapılanlardan daha iyi, gelecekteki botların taklit edeceği şekilde eklememizdir. Üzülerek söylüyorum ki taklit bazen kibar kaçabilir çünkü dediğiniz bot sahiplerinin bile bazı özelliklerini yapmadan bizim botlara girdiklerinin logları vesaire elimizde olup, bazılarının da direkt bizim botu debug edip özellikleri çaldıklarını hayretle loglarımızdan görüyoruz. Bu bize bir şey kaybettirir mi? sanmıyorum. @ByRoSS'unda dediği gibi dedikleriniz havaya gitmiyor hepsi not alınıyor, en mantıklı ve gerekliler önce olmak üzere yavaş yavaş bota ekleniyor. Sizden tek istediğimiz sabırlı olmanız ve elinizdekinin de istediğiniz özelliğin dışında zaten fazlaca işe yaradığını bilmeniz.

Katılıyorum bota gelen her özellik demek daha geç güncelleme verilmesi demek.Ayrıca her kolaylaştıran özellik bi sende değil herkeste kolaylaştırıcak.Gün geçtikçe koxp kullanıcısı artıyor bi haliyle.Çoğumuz bu işi para kazanmak için yapıyoruz birbirimizi kandırmayalım.İşin içinde biraz bizimde emeğimiz olması lazım.Yoksa hiçbir serverda para kazanabiliceğimizi sanmıyorum.

Ayrıca koxp ne kadar kolaylaşırsa server sahipleri o kadar üzerimize oynuyor.2 Ay önceye kadar her serverda bi şekilde geçiniyorduk.Şimdi barınamıyoruz bile.

aslında demek istediğim ben kordinatlı narki kırarken adam clanbankadan alıp kırdırması seri seri ve üstüne benim çarlarımı banlatması burda koplugün kalitesine stabilliğine en küçük lafım yok ki en çok öven benim dir 

• Upvote 1

Hocam Siz İstiyorsunuz ki Bırakayım Kendisi Herşeyi Yapsın Veya Bırakayım PK'da Herşeyi Yapsın Böyle bir mantık yok xxx botunda birşeyin var olması buradada  olacağı anlamına gelmez tam aksine böyle abuk subuk her söyleneni bota ekleyip sırf açgözlülükten dolayı ne olursa olsun demek hem emek verenlere hem sunucu sahiplerine hem de bu işten ekmek yiyenlere hakarettir. 

a veya b botunu tercih etmeyişin bak ben halen sizinleyim sizde bunları bunları yapın gibi bir emrivaki ye dönüşüyor.

burada gerek bot kullanım kuralları na bakarsan zaten hem piyasayı hem botu kullananları el üstünde tuttuklarını göreceksin.

zaten @NickFury ye sürekli botun sıkıntılı özelliklerini ve yapılabilecek yeni özellikler hakkında bilgilendirme/fikir alışverişi yapıyorum.

bu tarz konularda tartıp ölçmeden fütürsuzca empati yapmadan bu tarz sözler sarf etmenizi doğru bulmuyorum.

aklınızda bir özellik var ise yönetim e bildirin ulaşamıyor iseniz bana özel msj yoluyla bildirin ben kendilerine ileteyim olurunu izah edelim çözüme kavuşturalım.

ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER İYİ FORUMLAR.

Yazılanların Hepsini Okudum... Yazılanların İçerisinde Mantıklısı da Var Mantıksız Olanı da Var...Öncelikle Şunu Söylemek İsterim... Kullandığımız Bu Botu Başka Bir Botla Kıyaslamak Bence Ayıp ve Çok Yanlış... Çünkü Bu Kıyaslamayı Yapmak Sadece Bugüne Bakmak Olur ki Bu da Gerçekten Çok Yanlış... Geçmişte Hiçbir Bot Serverlara Patch Geldiğinde Güncelleme Veremezken Bu Bot @NickFury ve @SixNinja Sayesinde 24 Saat İçerisinde Güncelleme Verip Neredeyse Hiç Hissetmememizi Sağlıyordu.. Bununla Birlikte Bir Çok Bot Yeni Path Gelip Güncelleme Verdiğinde Neredeyse Hiç Test Etmeden Verip Bir Çok Hesabın Bannlanmasına Sebep Olurken Bu Bot Sayesinde Neredeyse Bann Risklerimiz (Bariz Yaptığımız Hatalar Dışında) %2-%3 lerde Oldu Hep...

Gelelim Bir de Yazılanların Mantıklı Kısımlarına... Öncelikle Arkadaş Sanırım Eklenmesini İstediği Bir Özellikten Bahsetmiş.. ClanBankasından Alıp Narki Kırma İşlemi Yapılıp Tekrar Clan Bankasına Atmak Gibi...Yanlış Hatırlamıyorsam Aralık Ayı Olması Lazım... Aralık Ayında  @SixNinja ile Özelden Konuşup Ona Şu Fikrimi Açmıştım... Botta Malum En Az 2 Char Açabiliyoruz... Kordinatlı Narkiler Çok Fazla Farkedilip Bannlanma Oranı Yüksek Olduğu İçin Bunu Düşürmek İçin 2 Charla Bu İşlemi Yapıp Yapamayacagımızı Sormuştum.. O da Şu Şekilde... Bir Char Sürekli Choticin Başında Durup Gem-Fragment Kırıp Çıkan Uniqueleri ClanBankasına Atacak.Diğer Char Sürekli Narkide Durup Clan Bankasından Alıp İtemleri Kırıp Çıkanları Tekrar ClanBankasına Atacak... Kendisiyle Konuştuğumuzda Bunun Çok Karışık Olduğunu Yapımının Kolay Olmadığını Kaldı ki Yapımı Kolay Olsa Bile Bunun da 1-2 Gün İçerisinde Belli Olacağını Açıkladı ki Gayet Mantıklıydı..Çünkü Biz Kullanıcılar Bunu Yapmak İçin Narki'nin Başında 1 Tane Char Sürekli Bırakacağımız İçin 2 Gün İçinde Narki'nin Başında Sürekli Duran 500 Tane Hesap Muhakkak İncelenmeye Başlar..

Yazının Uzunluğu İçin Herkesten Özür Dilerim Lakin Bu Kadar Detaylı Anlatmamın Sebebi Şudur... Botla İlgili Bazı Yenilikler İsterken Bunları Daha Çok " Ben Bununla Uğraşmasam" Mantığı İle İstiyoruz. Ama Unutmamamız Gereken Bu Botu Tek Kullanan Kişi Bizler Değiliz... Herkesin İşi Kolaylaşmaya Başlayınca Bazı Şeyler Çok Dikkat Çekici Olabiliyor... Bu da Bir Nokta da Herkesin Birden Aynı Anda Topluca Sıkıntıya Düşmesine Neden Oluyor.. Daha Sıkı Patch Gelmesi Daha Sıkı Denetleme Daha Fazla Dikkat Vb. Vb.

Bu Yüzden Bence Artık Bizim de Oyuncu Olarak Bazı Şeylerle Daha Fazla İdare Edebilmeyi Öğrenip Yenilikler Konusunda Fikirlerimizi Belirtip Bu Fikirlerle İlgili Alınan Kararlara Ve Terichlere Saygı Duymamız Gerektiği Görüşü İçerisindeyim... Herkese İyi Oyunlar Dilerim... Yazının Uzunluğu İçin Tekrar Özür Dilerim...

• Upvote 2
  • Administrator
Bir saat önce, madmet yazdı:

Yazılanların Hepsini Okudum... Yazılanların İçerisinde Mantıklısı da Var Mantıksız Olanı da Var...Öncelikle Şunu Söylemek İsterim... Kullandığımız Bu Botu Başka Bir Botla Kıyaslamak Bence Ayıp ve Çok Yanlış... Çünkü Bu Kıyaslamayı Yapmak Sadece Bugüne Bakmak Olur ki Bu da Gerçekten Çok Yanlış... Geçmişte Hiçbir Bot Serverlara Patch Geldiğinde Güncelleme Veremezken Bu Bot @NickFury ve @SixNinja Sayesinde 24 Saat İçerisinde Güncelleme Verip Neredeyse Hiç Hissetmememizi Sağlıyordu.. Bununla Birlikte Bir Çok Bot Yeni Path Gelip Güncelleme Verdiğinde Neredeyse Hiç Test Etmeden Verip Bir Çok Hesabın Bannlanmasına Sebep Olurken Bu Bot Sayesinde Neredeyse Bann Risklerimiz (Bariz Yaptığımız Hatalar Dışında) %2-%3 lerde Oldu Hep...

Gelelim Bir de Yazılanların Mantıklı Kısımlarına... Öncelikle Arkadaş Sanırım Eklenmesini İstediği Bir Özellikten Bahsetmiş.. ClanBankasından Alıp Narki Kırma İşlemi Yapılıp Tekrar Clan Bankasına Atmak Gibi...Yanlış Hatırlamıyorsam Aralık Ayı Olması Lazım... Aralık Ayında  @SixNinja ile Özelden Konuşup Ona Şu Fikrimi Açmıştım... Botta Malum En Az 2 Char Açabiliyoruz... Kordinatlı Narkiler Çok Fazla Farkedilip Bannlanma Oranı Yüksek Olduğu İçin Bunu Düşürmek İçin 2 Charla Bu İşlemi Yapıp Yapamayacagımızı Sormuştum.. O da Şu Şekilde... Bir Char Sürekli Choticin Başında Durup Gem-Fragment Kırıp Çıkan Uniqueleri ClanBankasına Atacak.Diğer Char Sürekli Narkide Durup Clan Bankasından Alıp İtemleri Kırıp Çıkanları Tekrar ClanBankasına Atacak... Kendisiyle Konuştuğumuzda Bunun Çok Karışık Olduğunu Yapımının Kolay Olmadığını Kaldı ki Yapımı Kolay Olsa Bile Bunun da 1-2 Gün İçerisinde Belli Olacağını Açıkladı ki Gayet Mantıklıydı..Çünkü Biz Kullanıcılar Bunu Yapmak İçin Narki'nin Başında 1 Tane Char Sürekli Bırakacağımız İçin 2 Gün İçinde Narki'nin Başında Sürekli Duran 500 Tane Hesap Muhakkak İncelenmeye Başlar..

Yazının Uzunluğu İçin Herkesten Özür Dilerim Lakin Bu Kadar Detaylı Anlatmamın Sebebi Şudur... Botla İlgili Bazı Yenilikler İsterken Bunları Daha Çok " Ben Bununla Uğraşmasam" Mantığı İle İstiyoruz. Ama Unutmamamız Gereken Bu Botu Tek Kullanan Kişi Bizler Değiliz... Herkesin İşi Kolaylaşmaya Başlayınca Bazı Şeyler Çok Dikkat Çekici Olabiliyor... Bu da Bir Nokta da Herkesin Birden Aynı Anda Topluca Sıkıntıya Düşmesine Neden Oluyor.. Daha Sıkı Patch Gelmesi Daha Sıkı Denetleme Daha Fazla Dikkat Vb. Vb.

Bu Yüzden Bence Artık Bizim de Oyuncu Olarak Bazı Şeylerle Daha Fazla İdare Edebilmeyi Öğrenip Yenilikler Konusunda Fikirlerimizi Belirtip Bu Fikirlerle İlgili Alınan Kararlara Ve Terichlere Saygı Duymamız Gerektiği Görüşü İçerisindeyim... Herkese İyi Oyunlar Dilerim... Yazının Uzunluğu İçin Tekrar Özür Dilerim...

Bilinçli koxper. Gelen yeni özellik bi sonrakinin belası oluyor  :D şu narki clan bankası olayını halledecegim ama sonra gb niye düşüyo demesinler mi :P 

• Administrator

Koxpun 200 tl oldugu zamanlardaki farmerin gözleri yaşlı bu posta bakıyor :D 

• Upvote 1
4 saat önce, NickFury yazdı:

Bilinçli koxper. Gelen yeni özellik bi sonrakinin belası oluyor  :D şu narki clan bankası olayını halledecegim ama sonra gb niye düşüyo demesinler mi :P 

Ya Aslında Bir Sonrakinin Belasından Öte Güzel Bir Özellik Bile Olsa Patch Geleceği Yoksa Bile Oyuna 2 Gün İçinde Patch Geliyor Özellikte Kaynıyor Arada Daha Kullanamadan :D Kaldı ki Bununla Beraber Dediğin Gibi Gb Bir Gün 50 TL İken 2. Gün 25 Tl ye Düşüyorsa Dediğin Gibi Hep Üstüne Hep Üstüne Eklenen Şeylerden... 

3 saat önce, NickFury yazdı:

Koxpun Para İle Satılmadığı İlk Dupe'nin Ethernet Kablosu Çekilerek Yapıldığı Zamanı da Hatırlarım Ben... O Dönemler Z+R Koxpu Vardı :) Kesebildiğin Moblar da Sadece Z+R Yapardı...Pehhh... Dediğin Gibi Ama "Koxpun 200 Tl Oldugu Zamanlarda ki Farmerin Gözü Yaşlı" Hakikaten :) 

6 saat önce, NickFury yazdı:

Bir sigara yakıp o günleri hatırladım.... gözler yaşlı.

7 saat önce, NickFury yazdı:

Klan bankasini artik klan premiuma özel sunacaklar büyük ihtimal ve alemgame de bunun örneği var zaten. Şuan kendi açımdan gem kirma sıkıntısı var çünkü dışarıdan çok belli ve hep ayni koordinatta gidip geliyosun ve saniyesinde sundries e satış yapıyor. Bende elle kırmaya başladım. İnanın hiç bir özellik olmasa bile sadece şu multi yi kullanan o kadar insan var ki. 

Narki olayının otomatiklesmesi ile refined stoneler vs fiyatındaki aşırı düşüşü hepimiz gördük. Ve narkide uzaktan kirdirabiliyorken bu durumun fixlendiginide gördük. Clan bankası muhabbeti  yapıldıktan tahminen 1 2 gün sonra o durumun da fixlendigini ve botun ciddi yaralar alacağını da göreceğiz (Kapsamli güncellemeler vs.) Bota gelen her özellik  daha doğrusu extra özellikler kısa zamanda kazandırırken uzun mesafede zarara ugratacaktir. Şahsi görüşüm bu yöndedir. Ama şu da yapılabilir; bot  inject olunmasına izin verir sizde paket vs dinleyerek kendiniz extra özellikler geliştirebilirsiniz. Bu durum belki gerçekleşebilir . 

• Administrator
4 saat önce, sack3r yazdı:

Narki olayının otomatiklesmesi ile refined stoneler vs fiyatındaki aşırı düşüşü hepimiz gördük. Ve narkide uzaktan kirdirabiliyorken bu durumun fixlendiginide gördük. Clan bankası muhabbeti  yapıldıktan tahminen 1 2 gün sonra o durumun da fixlendigini ve botun ciddi yaralar alacağını da göreceğiz (Kapsamli güncellemeler vs.) Bota gelen her özellik  daha doğrusu extra özellikler kısa zamanda kazandırırken uzun mesafede zarara ugratacaktir. Şahsi görüşüm bu yöndedir. Ama şu da yapılabilir; bot  inject olunmasına izin verir sizde paket vs dinleyerek kendiniz extra özellikler geliştirebilirsiniz. Bu durum belki gerçekleşebilir . 

Bunu isteyen farmerler oluyor sonra şikayet edenlerde farmer dostlarımız oluyor :D 

• Upvote 1
11 dakika önce, NickFury yazdı:

Bunu isteyen farmerler oluyor sonra şikayet edenlerde farmer dostlarımız oluyor :D 

Sonuna Kadar Hakkın Var ^^

24 dakika önce, 1afrodit1 yazdı:

şu seri 33 ü tekrar yapın bir daha bişey istersem lanet olsun bana reis lütfen be aşığım o özelliğe :):):):) 

o özellik server tabanlı yani fix yedikten sonra tekrar acık olursa yapılır yoksa gider

• Administrator
On 04.02.2020 at 12:46, ereneren34 yazdı:

Reis 1 2 özellik istedik basit daha öncede bazi basit istekler yaptık hep 5 ay sonra geliyor yanlış anlama artık rekabet var botlarda biz sizi tercih ettik ama adamlar istediği özellii yaptırıp bizden öne geçiyorlar faceden ilettim ama yine her zamanki gibi gelmiycek galiba

İstedigin özellik 8.6.9 sürümüyle birlikte verildi 

bu işi yapanlar clan banı yedi :) özellık eklendi kullanın beyler bakalım ne kadar uzun süre kullanacaksınız ban yemeden . bize zararını söyliyimmi  artık acme serverler clan bankası açmaz clan premıumla bile zor kaldıki clan premium alın hep paranız bosa gidecek ban yiyeceksiniz sürekli :) gecmıs olsun

• Administrator
9 saat önce, cevik100 yazdı:

bu işi yapanlar clan banı yedi :) özellık eklendi kullanın beyler bakalım ne kadar uzun süre kullanacaksınız ban yemeden . bize zararını söyliyimmi  artık acme serverler clan bankası açmaz clan premıumla bile zor kaldıki clan premium alın hep paranız bosa gidecek ban yiyeceksiniz sürekli :) gecmıs olsun

Aslında farmer arkadaşlarımız asıl düşmanı oyun yöneticileri degil bizzat yine kendileridir benim şimdiye kadar forumda kopan yaygaralardan çıkardığım sonuç bu yani. Farmerlerin birirlerini şikayet etmesi ortak çıkar sağlama yerine ben merkezli uzun soluklu gelir elde etmek yerine birbirlerine savaş açıyorlar. Farmerler kendi aralarında anlaşabilirlerse herkes memnun olur ama dinleyene tabi :D