Jump to content

PC Toplamak İçin Hangi İşlemci ve Ekran Kartı Tercih Edilmelidir?

Recommended Posts

• Administrator

Fiyat/Performans olarak Amd Ryzen işlemciler. Performans ürünü olarak Intel işlemciler tercih edilmelidir. Knight Online tek çekirdekle çalışan bir oyun. Intel tek çekirdek performansında Amd Ryzen'dan daha iyidir. Ama Intel işlemcileri Ryzen işlemcilerden daha pahalıdır.

Eğer çok çok fazla char açılacaksa Intel tercih edilmelidir. Cpu Kullanımı %100'e ulaşmasa bile Ryzen'da belirli bir char sınırından sonra pcde kasmalar meydana getirebiliyor.

Amd GPU ve CPU donanımlarının çok iyi olmasına ve diğer yüksek grafik gerektiren GTA V gibi oyunları sorunsuz ve yüksek FPS ile çalıştırmasına rağmen Knight Online oyununda tek charda bile sürekli kasma yapar ve asla yüksek FPS vermez.

Fahiş fiyatlara(yine Intel işlemcilere göre ucuz denilebilen) güçlü AMD işlemci ve ekran kartları seçerek PC toplayan kişiler Knight Online’da yüksek FPS beklerler. Fakat AMD onlar için her zaman pişmanlık ve hayal kırıklığı yaratır. 

Kısacası Multi için PC çok fazla zorlanmayacaksa AMD tercih edilebilir. Multi için Zorlanacaksa ve Pk amaçlı kullanılacaksa kesinlikle Intel tercih edilmedilir.

• Upvote 1

Black Fridayde Ryzen 7 2700x sistem kurdum pc yi bugün topladım. Daha test etmedim bakalım 😂

Bu arada Ryzen 5 3600ün tek çekirdek performansı aynı rakibinden daha iyi diye biliyorum. Gönlüm intelden yana olsa da fiyat/performans için amd seçmek durumunda kaldım. 

2 saat önce, BellCranel yazdı:

Black Fridayde Ryzen 7 2700x sistem kurdum pc yi bugün topladım. Daha test etmedim bakalım 😂

Bu arada Ryzen 5 3600ün tek çekirdek performansı aynı rakibinden daha iyi diye biliyorum. Gönlüm intelden yana olsa da fiyat/performans için amd seçmek durumunda kaldım. 

Ryzen 3600'ün rakibi i5 9600 k dır.Daha iyi performans sağlayan i5 9600 k dır.

Rakibi oysa doğru söylüyorsun ama multide yine doğal olarak R5 3600 önde 

Zaten farmer kişi pk atacaksa 2 ayrı bilgisayarı olmalı. Daha verimli olur. Mesela ben 😂 farmer bot sağolsun pc topladık. 

16 dakika önce, cash8812 yazdı:

Kesinlikle çok sağlam bir ssd lazım bence knight için çok önemli bir donanım ...

James donkey 240 gb öneririm.Bu işi yapan ve zamanı değerli olan insanlar için ssd çok önemli unsur.

3 dakika önce, oski1903 yazdı:

James donkey 240 gb öneririm.Bu işi yapan ve zamanı değerli olan insanlar için ssd çok önemli unsur.

Hocam samsung evo 970 var 3500 yazma 3200 okuma yani bundan öte yok :)

2 dakika önce, cash8812 yazdı:

Hocam samsung evo 970 var 3500 yazma 3200 okuma yani bundan öte yok :)

Herkesin  kasasında m2 desteği olmayabilir.Gerçi m2 desteği pci eklentisiyle halledilir de :D bazı arkadaşlarımızın bütçesine uymayabilir.

Ayrıca bilgisayar açıldıktan sonra yükleme ekranında 12-13 saniyede oyuna girmesi bu ssd ile gayet yeterli.

18 dakika önce, oski1903 yazdı:

Herkesin  kasasında m2 desteği olmayabilir.Gerçi m2 desteği pci eklentisiyle halledilir de :D bazı arkadaşlarımızın bütçesine uymayabilir.

Ayrıca bilgisayar açıldıktan sonra yükleme ekranında 12-13 saniyede oyuna girmesi bu ssd ile gayet yeterli.

Bütçe konusunda haklısın ayağını yorganına göre uzatacaksın tabi ki dediğin gibi gayet yeterlidir :) Yok ben tam istiyorum dersen seçenek çok :)

M2 desteği her anakartta olmayabiliyor ve ssd denilince akla ilk gelen samsung evo serisi oluyor. Fakat fiyatıda cep yakıyor  iyi bir indirime denk gelirseniz samsung evo serilerini tercih edebilirsiniz. M2 nin avantajı sata ssdler gibi kablo bağlantısının olmaması. 

Laptopumda kullaniyorum gayet memnunum hatta bunu söküp masaüstüne bile alabilirim 😂

Arkadaşlar ben laptop kullanıyorum 240 lik JamesDonkey'in SSD sini taktıktan sonra bilgisayarın açılışı hızlandı oyuna giriş hızım arttı ama ben biraz daha hızlı beklerdim açıkcası ama şöyle bi durum var multi yapmak için client kopyalarken hız çok yavaş HDD den hiçbir farkı yok şuan bilgisayarımı sadece o diskten çalıştırıyorum diğer diskim takılı değil 

• 5 months later...

Ben aliexpress den kara cuma indirim de  900 tl almıs tım  120 tl vergi ödedim aldığım sistem türkiye de toplamak istesem 5 katı fazla para öderdim bilgisayar toplamak isteyen arkadaslar varsa aliexpres öneririm aşağıya da linkleri koyuyorum ihtiyacı olanlar değerlendirebilir ama fiyatlar biraz artmış 

https://tr.aliexpress.com/item/33049888207.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.5c8f2e0e1CJkki

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...